Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
42-620 Nakło Śląskie, ul. Główna 3, Tel.: (32) 284-35-31
Konto: Bank Śląski 21 1050 1386 1000 0023 2147 0763
www.parafiawnakle.pl, kancelaria@parafiawnakle.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:  21.04.2024 r.

• Dziś przeżywamy IV Niedziele wielkanocną- jest to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. O  g.15.30 niedzielne nieszpory.
  • W środę nowenna do Matki BN Pomocy
  • W czwartek o godz. 17.00 Msza św. szkolna.
  • W piątek od godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa i okazja do spowiedzi św. O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna
  • 1 Maja– wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 15.30, od poniedziałku do czwartku po mszach św.; piątek i sobota o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  • 2 maja- I czwartek miesiąca, I piątek się opuszcza ze względu na Uroczystość Królowej Polski; I sobota – nabożeństwo według stałego porządku. Uwaga ! Odwiedziny chorych tylko w sobotę ( odwiedzimy chorych z piątku i z soboty)
  • W piątek 3 maja- Uroczystość Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W tym dniu ks. Michał świętuje kolejną rocznicę urodzin. Msza św. w intencji ks. Michała o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy! .
  • 4 maja (sobota) wspomnienie św. Floriana. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin o g. 18.00.
  • 11 maja ( sobota) Kolejne Forum młodzieży. Zapisy u ks. Michała.
  • 12 maja – Uroczystość I Komunii Św. 19 maja – Rocznica Komunii Św.
  • Z końcem lipca planujemy wyjazd dzieci i młodzieży do Koniakowa. Szczegóły wyjazdu i zapisy u ks. Michała
  • We wrześniu ( od 22- 29 września) planujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. W tym zwiedzanie Budapesztu, Sarajewa, Mostaru, Dubrownika, Splitu, Zadaru i Plitwickich Jezior. Szczegóły w zakrystii i na stronie internetowej w aktualnościach. Zapisy w zakrystii do końca kwietnia.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne.
  • Polecamy prasę katolicką – Gościa Niedzielnego, Polecamy też nr. Gościa Niedzielnego – Historyczny, poświęcony Maryi. W zakrystii jest jeszcze do odebrania czasopismo o Św. Józefie.

AMDG