Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
Konto: Bank Śląski 21 1050 1386 1000 0023 2147 0763
www.parafiawnakle.pl, kancelaria@parafiawnakle.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:  04.12.2022r.

• Dzisiaj II niedziela Adwentu. W kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Barbary patronki górników. O Godz. 10.30 msza św. w intencji górników i ich rodzin.
  • Dzisiaj O godz. 30 nieszpory adwentowe.
  • Serdecznie zapraszam dzieci i dorosłych do udziału w roratach odprawiam je od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  • Kancelaria parafialna w Adwencie czynna w środy od 15:30 do 16:30 oraz od 18:00 do 19:00.
  • We wtorek (6 grudnia) wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Spodziewamy się dostojnego gościa także w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci. Można też wesprzeć św. Mikołaja swoją ofiarą, aby wspomóc Jego działalność.!
  • W czwartek ( 8 grudnia) UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NM PANNY. W czasie mszy św. przyjęcie nowych kandydatów do grupy ministrantów i Dzieci Maryi. Od godz. 12.00 do 13.00 GODZINA ŁASKI. Rozpoczniemy modlitwą różańcową a potem modlitwa osobista przed Najświętszym Sakramentem.
  • W piątek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.
  • 9 grudnia ( piątek) o godz. 17.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
  • Wójt Gminy Świerklaniec , Gminny Ośrodek Kultury oraz Sołtysi i Rada Sołeckie zapraszają do Parku w Świerklańcu, przy Pałacu Kawalera na imprezę dla dzieci        ,, Spotkanie ze Świętym Mikołajem” oraz Jarmark Świąteczny.
  • Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Jarmark od godziny 11.00 do 18.00 Spotkanie z Św. Mikołajem o godz.15.00.
  • W IV niedzielę Adwentu Marianki zapraszają na jarmark adwentowy.
  • W pierwszym tygodniu ferii zimowych ks. Michał organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Bukowiny Tatrzańskiej . Szczegóły i zapisy u ks. Michała.
  • Odwiedziny chorych odbędą się 16 i 17 grudnia od godz. 9.00 jako odwiedziny przedświąteczne.
  • Intencja modlitewna dla Żywego Różańca : Modlimy się za chorych i cierpiących
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na diecezję i seminarium duchowne. Przed kościołem zbiórka parafię na Kościół na Wschodzie. Kolekta za tydzień na parafię.
  • Caritas Gliwicka organizuje akcje PACZKA DLA UKRAINY II Edycja Idą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny dla rodzin na Ukrainie, które nie posiadają środków do życia. Szczegóły tej akcji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii bądź Caritas gliwicka.
  • 30 listopada br. zmarł Jan Przybylok– emerytowany proboszcz naszej parafii. Przeżył 73 lata. Wczoraj odbył się Jego pogrzeb. Zgodnie z Jego wolą został pogrzebany w Bujakowie. W naszej parafii Msza św. o pokój Jego duszy zostanie odprawiona 18 grudnia o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tę modlitwę.
  • Polecamy prasę katolicką : Gościa Niedzielnego, Małe Gościa, W zakrystii opłatki i świece na stół wigilijny.

AMDG