OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 26.05.2019 r.

1. Spowiedź 15 minut przed Mszą, a w piątek i sobotę w godz. 17.00-17.50.

2. Kancelaria parafialna czynna w środę: 16.30-17.30 oraz od 19.00 do 20.00.

3. Dzisiaj jest VI niedziela wielkanocna. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Odbywa się też tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Na powracających pielgrzymów będziemy oczekiwać około godz. 18.00. Zapraszamy!

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są sprawowane: w poniedziałek, wtorek, środa, czwartek po Mszy św. a w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy!

5. W poniedziałek w kaplicy Sióstr odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 19.30. Zapraszamy!

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. DNI KRZYŻOWE. Udajemy się do krzyży z modlitwą o błogosławieństwo dla pracujących na roli. W poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo będzie przy krzyżu na ul. Orzechowskiej, we wtorek po Mszy Świętej przy cmentarzu, a w środę przy krzyżu misyjnym przed kościołem. Zachęcamy do modlitwy!

7. W czwartek o godz. 17.00 – Msza św. szkolna.

8. W piątek będziemy przeżywali liturgiczny obchód I piątku oraz przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwa według stałego planu. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek (7 czerwca od godz. 11.00) i sobotę (8 czerwca od godz. 10.00) w ramach przeżywanych misji św. O godz. 19.00 w domu katechetycznym będzie katecheza przedchrzcielna. Rozpoczyna się też nowenna przed Zesłaniem Ducha św.

9. Wyjazd młodzieży do Lednicy 1 czerwca o godz. 6.30. Jest to Dzień Dziecka – w tym dniu modlimy się za dzieci naszej parafii oraz rozpoczyna się miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

10. 2 czerwca (niedziela) rozpoczynamy nasze Misję parafialne. Trwają cały tydzień. Są one przygotowaniem do przeżycia 125-tej rocznicy konsekracji naszej świątyni. Poprowadzą je O. franciszkanie. Bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o mobilizację duchową i udział w misjach św. oraz o modlitwę w tej intencji. W tym czasie dzieci i młodzież będą przeżywały swoje rekolekcje według planu podanego w szkołach. Również w tym dniu ks. Proboszcz przeżywa kolejną rocznicę swoich urodzin. Msza będzie o godz. 16.00.

11. 8 czerwca w Rudach diakoni przyjmą świecenia kapłańskie. Proszę o modlitwę za nich!

12. 9 czerwca zakończenie Misji Św. kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła O. Franciszkanów w Tychach, gdzie pracuje i posługuje O. Winicjusz nasz misjonarz ludowy.

13. Przypominamy, że trwa konkurs plastyczny i fotograficzny dotyczący naszego kościoła w związku z 125 rocznicą naszego kościoła i kończy się 31 maja. Prace należy złożyć w GOK-u. Zachęcamy do włączenia się w te konkursy!

14. Bóg zapłać za ofiary składane na naszą parafię. Za tydzień kolekta na diecezję i Seminarium Duchowne.

15. Polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Miłujcie Się! oraz Misyjne Drogi w cenie 5zł. W zakrystii do nabycia są kubki jubileuszowe oraz okolicznościowe zdjęcia kościoła w antyramie z podpisem: 125-ta rocznica kościoła w Nakle Śl. Polecamy!