OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 07.07.06.2019 r.

• Spowiedź 15 minut przed Mszą, a w piątek i sobotę w godz. 17.00-17.50.
        • Kancelaria parafialna czynna w środę: 16.30-17.30 oraz od 19.00 do 20.00.
        • Przeżywamy dzisiaj XIV niedzielę zwykłą. Dzisiaj nie ma nieszporów, ale o godz. 17.00 odbędzie się przedstawienie historyczne „Ksiądz Ficek Śląski”. Ksiądz Jan Alojzy Ficek
          170 lat temu ukończył budowę kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny
          i św. Bartłomieja. Stowarzyszenie Wrazidlok przygotowało widowisko, które ma przypomnieć dzieło tego legendarnego księdza. Patronat nad obchodami rocznicy objął Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc. Patronami medialnymi wydarzenia są: Gość Niedzielny, Dziennik Zachodni i Radio Piekary. Wystąpi też kwartet smyczkowy. Serdecznie zapraszam.
        • W środę po Mszy nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
        • W najbliższą sobotę będą obchody fatimskie. O godz. 18.00 msza św. Po niej czuwanie fatimskie. Zapraszamy.
        • 26 lipca przypada wspomnienie św. Anny. Modlimy się za nasze babcie. O godz. 19.00 w domu katechetycznym będzie katecheza przedchrzcielna.
        • 28 lipca (niedziela) po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Zebrane ofiary przeznaczymy na fundację MIVA Polska, która wspomaga misjonarzy poprzez zakup sprzętu potrzebnego w pracy.
        • 1,2,3 sierpnia przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty oraz przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę (2 i 3 sierpnia) od godziny 9.00.
        • 4 sierpnia (niedziela) godz. 15.30 będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
        • Polecamy pamiątki jubileuszowe, które są cegiełkami na pokrycie kosztów ołtarza: kubki jubileuszowe, folder o kościele, akt poświecenia św. NSPJ, zdjęcie naszego kościoła w antyramie. Szczególnie polecam książkę w formie albumu, poświeconą naszej parafii i kościołowi autorstwa Józefa Tyrola. Cena: 30 zł.
        • Można zamawiać intencje, jakie kapłani będą odprawiać w czasie urlopów.
        • Bóg zapłać za ofiary składane na parafię. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne (na pokrycie kosztów wykonania głównego ołtarza).
        • Polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Miłujcie Się! oraz Misyjne Drogi.