Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

42-620 Nakło Śląskie, ul. Główna 3; Tel.: (32) 284-35-31

Konto: Bank Śląski 21 1050 1386 1000 0023 2147 0763

www.parafiawnakle.pl; kancelaria@parafiawnakle.pl

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 23.02.2020 r.

• Kancelaria parafialna czynna w środy od godz. 16.30- 17.30 i od 19.00-20.00 ( w Środę popielcową – nieczynna)
  • Spowiedź Święta piętnaście minut przed Mszą Św. oraz w piątek i sobotę 17.00 – 17.50.
  • Dziś VII niedziela zwykła.  Po  sumie rozpocznie się nabożeństwo 40  -godzinne przed Wielkim Postem a zakończy się we wtorek wieczorną msza.O godz. 15.30  wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W poniedziałek, wtorek msza św. o godz. 8.00 na rozpoczęcie adoracji. Bardzo serdecznie  prosimy o żywe włączenie się w tę adorację.
  • W środę – Popielec – rozpocznie się Wielki Post. Msza św. o godz. 8.00; 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Kolekta jako wsparcie dla misjonarzy z naszej gliwickiej diecezji. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymania się w Wielkim Poście  od udziału w zabawach.  W tym dniu obowiązuje post ścisły. W środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna.
  • Droga krzyżowa w Wielkim Poście: dla dzieci w czwartek przed msza św. szkolną o godz. 17.00, dla dorosłych w piątek po mszy św. Za nabożny udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej można przynosić do zakrystii. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Adam Laszewski – wikariusz ze Świerklańca. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  • W czwartek o godz. 17.00. nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci i młodzieży po nim msza św. szkolna.  Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. O godz. 19.30 w kaplicy  Sióstr Boromeuszek rozpocznie się nocna Adoracja Pana Jezusa. Siostry zapraszają na modlitwę.
  • W piątek od godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym          Sakramencie i okazja do spowiedzi. Po mszy św. nabożeństwo Drogi krzyżowej. O godz. 19.00 w Domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
  • W dniach 13-15 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu odbędą się rekolekcje dla maturzystów. Młodzież męską zapraszamy do udziału.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup opału do budynków kościelnych za tydzień na diecezję i Seminarium Duchowne.
  • Polecamy prasę katolicką. Gościa niedzielnego, Małego Gościa i nowy numer Miłujcie się – cena 6 zł.

AMDG