Ogłoszenia  Parafialne- Niedziela Palmowa 05.04.2020 r.

 • Niedziela Palmowa rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ przypomina i uobecnia najważniejsze wydarzenia zbawcze.
 • WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Zachęcam do wzbudzenia w sobie wdzięczności za Te Wielkie dary jakie Bóg dał człowiekowi.
 • Wielki PIĄTEK-  pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 ( godzina śmierci Zbawiciela) DROGA KRZYŻOWA – TRANSMITOWANA Z NASZEGO KOŚCIOŁA.Zachęcamy do oddania czci ( do adoracji) krzyża Pana Jezusa w naszych domach.
 • WIELKA SOBOTA- to dzień spoczynku w grobie Pana Jezusa. Wyznajemy, że w tym czasie Jezus zstąpił do otchłani ( w credo wyznajemy: zstąpił do piekieł). Aby dokonać sądu nad duszami tam przebywającymi od Adama ( pierwszego człowieka) do Chrystusa O godz. 19.00 transmitujemy Mszę  św.- Wigilia Paschalna
 • W tym roku nie będzie też poświecenia pokarmów. Prosimy o odmówienie wspólnie modlitwy przed posiłkiem wielkanocnym.
 • Nadal sprawujemy msze św. bez udziału ludu -zgodnie z dekretem biskupa gliwickiego
 • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- WIELKANOC. Msze św. transmitujemy o godz. 8.00; 9.45. i o 11,00. W RAZIE JAKICHKOLWIEK ZMIAN ODNOŚNIE FORMY SPRAWOWANIA MSZY ŚW. BĘDZIEMY INFORMOWAĆ W ZAKŁADCE- ALTUALNOŚCI
 • Informacje dotyczące I Komunii św. Rodzice pytają o nową datę tego wydarzenia. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Poczekajmy do Wielkanocy potem pochylimy się nad tym tematem.
 • Dziękuję też za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii- Bóg zapłać !!!
 • Jako Duszpasterze – Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia nas i naszej posługi !!!
 • Intencja modlitewna dla Żywego Różańca: modlimy się o powstrzymanie wirusa .
 • Kościół otwarty od godz. 8.00 do godz. 17.30. Godzinę przed planową mszą św. okazja do spowiedzi świętej.

Bracia i Siostry- to rzeczywiście będzie Wielki Tydzień. Nie tylko ze względu na  pamiątkę wydarzeń zbawczych ale na brak możliwości udziału w żywej liturgii Kościoła. Ofiarujmy to doświadczenie jako nasze zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata.

My duszpasterze jesteśmy z Wami, chcemy Wam towarzyszyć jak tylko możemy i jak zezwala na to prawo kościelne i państwowe.

Przeżyjmy z Bogiem ten czas !!!

 1. W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI (parafialna strona internetowa) – publikujemy aktualny Dekret Ks. Biskupa. Bardzo prosimy zapoznać się z tym dokumentem. Między innymi traktuje o wielkim tygodniu, o Wielkanocy, o spowiedzi i komunii św. Treść Dekretu Ks. Biskupa zamieszczamy też na tablicy ogłoszeń przy kościele.
 2. Ważne informacje dotyczące funkcjonowania naszej parafii zamieszczamy
  w zakładce – Aktualności
 3. Przypominamy, że msze św. i nabożeństwa odprawiamy w stałym porządku bez ludu
  ( zgodnie z Dekretem Biskupa) wydarzenia te transmitujemy przez Internet na kanale YouTube (LINK:https://www.youtube.com/channel/UC3CFlUJOPVMF0G7lOYxXRLA). O godz. 20.30 transmitujmy modlitwę różańcową. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy.
 4. W związku z obecną sytuacją serdecznie zapraszamy do modlitwy rodzinnej w naszych domach ( rodzice z dziećmi ); zachęcamy do wspólnego czytania Pisma Świętego, ożywmy nasz kościół domowy. Tak przeżyty czas jaki jest nam dany będzie najlepszą formą rekolekcji, zbliżenia się do Boga i wzajemnie do siebie w rodzinach w małżeństwach. Nie zmarnujmy tego czasu !!!
 1. Msze św. odprawiamy w intencjach zamówionych przez parafian .
 2. Spowiedź św. godzinę przed planową msza świętą. Pilnujmy, aby w czasie modlitwy indywidualnej, w czasie spowiedzi w kościele nie było więcej niż 5 osób. Korzystajmy
  z płynu dezynfekującego umieszczonego przy wejściu kościoła.

Wszystkim parafianom życzymy Bożego Błogosławieństwa,
żywej Wiary i nadziei która zawieść nie może.

Wasi Duszpasterze !